דיירי גן בעיר מתגייסים לתרום למפונים וחיילים

אירועי השבת האיומה של ה 7.10.23, טלטלו באופן עמוק את כל אזרחי ישראל. הזוועות והרוע שאליהם נחשפנו בשבת הארורה והמערכה הצבאית והתודעתית שנפתחה בעקבותיהם נוגעים בכל אחד ואחת מאיתנו ומאתגרים אותנו למצוא דרכים להתמודד ולפעול כדי להיטיב ולהאיר.

מתוך העצב, האבל, האימה והזעזוע נולדו אינספור יוזמות אזרחיות מרגשות ומרחיבות לב. הקיטוב והאיבה ששררו בין המחנות השונים פינו מקומם ללכידות, עזרה הדדית והכרה בכך שכולנו אחים ושגורלותינו קשורים זה בזה.

דיירי גן בעיר התגייסו אף הם לתרום למפונים ולחיילים. מתוקה שלו, חברה בוועד הדיירים בגן בעיר, מספרת על היוזמה והתרומה של דיירי גן בעיר

יוזמה שבאה מצד הדיירים עצמם

מתוקה, אחת מחברי הוועד החדש שנבחר השנה ע”י דיירי גן בעיר, עסוקה רבות בענייני הבית . מאז תחילת המלחמה מופנית תשומת לב רבה של הדיירים לנושא ההתנדבויות והתרומות.
היוזמה לתרומה הגיעה מהדיירים עצמם, שחשו צורך לתרום, לעזור ולסייע למפונים ולחיילים והועד נענה לקריאה והתגייס לארגון העניין.
בעקבות בקשת הדיירים, ארגן הועד אירוע התרמה, בו כל הדיירים תרמו, כל אחד כפי יכולתו. מתוקה משתפת שההתגייסות וההיענות היו מרגשות ושכל אחד מן הדיירים תרם את חלקו כפי יכולתו.

למי תורמים?

מאד רצינו שיווצר קשר אישי בין הדיירים לבין מי שיקבל את התרומה, והצעות רבות עלו על המדוכה. אחרי תהליך התלבטות לא פשוט התרומות שנאספו מן הדיירים, בתוספת תרומה נכבדת של הנהלת גן בעיר, יועדו לרכישת טלוויזיות עבור מפוני ניר עוז ששוכנו בבניין אשר נתרם על ידי קבלן, כיוון שהדירות בבניין היו ריקות והיה צורך לרהט אותן. בכספים שנאספו בהתרמה בגן בעיר נרכשו 16 מכשירי טלוויזיה עבור המפונים. (תרומות ממקומות אחרים אפשרו רכישת רהיטים ופריטים הכרחיים נוספים, כדי שלמפונים המשוכנים בבניין יהיה נוח ונעים עד כמה שניתן.)

   

מתנה לחנוכה

השהייה מחוץ לבית במשך זמן כה רב, בייחוד כאשר במקרים רבים אין למפונים בית לשוב אליו, וכאשר אין יודע מתי יוכלו לשוב, היא חוויה קשה וכואבת.
מטרת התרומה היא להקל על המפונים ולהביא מעט אור למציאות הקשה שהם חווים. עם חלוף הזמן, שש עשרה משפחות המפונים מניר עוז שגרו בבניין המדובר עברו למקום אחר, לגור יחד עם קהילת ניר עוז, ובמקומן הגיעו לבניין משפחות מבארי ומיישובים נוספים.
כיוון שהדירות כבר מרוהטות, לקראת חנוכה מתכננים חברי הועד של גן בעיר לרכוש בכסף שנתרם על ידי הדיירים תווי קנייה למפונים, כך שיוכלו לרכוש את מה שנחוץ להם.

תרומה לחיילים

דיירות ודיירי גן בעיר לא שכחו לדאוג גם לחיילים המגנים עלינו בחזיתות השונות ומעבירים ימים ולילות רבים בלחימה ושהייה בשטח, רחוק מהבית.

הדיירים אפו בדירותיהם עוגות ועוגיות שנאספו ונשלחו לחיילים. בנוסף, לאור בקשה שעלתה מהחיילים בשטח, רכשו הדיירים דיאודורנטים שנאספו ונשלחו לחיילים בחזית.

בימים אלה כל סרגניות הבית עסוקות בסריגת כובעי צמר חמים לחיילים ולחיילות שבשטח.

נדיבות, שותפות גורל ועזרה הדדית

ההתגייסות של קהילת דיירי גן בעיר למען מפוני העוטף ולמען החיילים היא דוגמה מרחיבת לב לאופן בו אנו יכולים למצוא בתוכנו משאבים וכוחות לייצר אור ואחווה בזמנים בהם נראה שהאפילה אופפת אותנו.
מתוקה מספרת שההיענות של הדיירים הייתה מרשימה, שהייתה תחושה שכל אחד מהדיירים שמח לתרום את חלקו, ושההתגייסות הייתה מרוממת. מי ייתן ונזכה לראות הרבה דוגמאות כאלו של שיתוף פעולה מפרה, של שותפות גורל ונדיבות לב גם בימי שלום ולא רק בתקופות מלחמה.